2013 m. kovo 5 d., antradienis

Lietuviai jau sugrįžo

Lietuvių lėktuvas nusleido sėkmingai kelios minutės iki vidurnakčio. Iš Geteborgo komanda išvyko visa kartu apie pietus, tačiau ne vieną valandą teko pralaukti Frankfurto orouoste. Visi laimingi grįžo namo: T. Vitonį pasitiko būrys draugų, D. Dzindzaletaitę iš Šiaulių atvykęs draugas, o visus kitus federacijos mylimas variuotojas Kolia, kuris kiekvieną saugiai pargabeno namo :)

Komanda su fotografu prieš pakylant

Blog'as veiklą uždaro iki kito čempionato. Iki pasimatymo kitą kartą!

2013 m. kovo 3 d., sekmadienis

Vakarinėje sesijoje, rodos, žiūrovų dar nebuvo dar tiek susirinkę. Nenuostabu kodėl - vyksta moterų šuolių į aukštį finalas, kuriame varžėsi dvi švedų žvaigždės Ebba Jungmark bei Emma Green Trenago. Abi jos užėmė prizines vietas (antrą ir trečią), o Europės čempione tapo ispanė Ruth Beitia, pagerinusi sezono rezultatą 1.99m. Favorite laikyta italė Alessia Trost teįveikė 1.92 m bei liko ketvirta.

Švedės E. Green Trenago ir E. Jungmark (European Athletics nuotrauka)

Vyrų šuolių į tolį rungtyje kova vyko tarp švedo, pagerinusio šalies rekordą, Michael Torneus bei sezono geriausią rezultatą turinčio Aleksandr Menkov. Šis pasiekė geriausią rezultatą pasaulyje, ktvirtu bandymu nušokęs 8.31 m.

Švedas M. Torneaus (European Athletics nuotrauka)
Na, o prancūzas Renaud Lavillenie neturėjo lygių šuolių su kartimi rungtyje. Jis įveikė 6.01 m! Pasaulyje tėra du vyrai šokę virš šešių metrų, tai pasaulio rekordininkas Sergey Bubka ir R. Lavillenie. Daug emocijų ir sumaišties sukėlė jo šuolis, kurio kartelė buvo iškelta į 6.07 aukštį, Nors, regis, jis šį aukštį įveikė, teisėjai bandymo neužskaitė. Sportininkas susierzinęs negalėjo patikėti, ėmė spardyti reklamas bei atsigulęs ant bėgimo takelio rėkti bei verkti. Šis nesuspratimas įvyko dėl konstrukcijos, kuri leido sujudintas kartelei pasisilinkti bei nenukristi.

Prancūzas Renaud Lavillenie  (European Athletics nuotrauka)

III-oji diena

Šiandien finalų diena

Ką tik 400 metrų bėgime netrūko žiūrovų ošimo. Trečiąją vietą finišo tiesiojoje išplėšė švedė 22-iejų Moa Hjelmer su nacionaliniu šalies rekordu 52.04 sek. Pirmąją vietą laimėjo Perri Shakes-Drayton su 50.85 sek. - tai naujas geriausias rezultatas pasaulyje. Ji specializuojai 400 metrų barjeriniame bėgime, bet kaip matome, puikiai sekasi distancija ir be barjerų.

Trišuolio sektoriuje vyksta moterų finalas. Kaip ir manyta, toliausiai nušoko ukrainietė Olga Salduha 14.88 m - tai nacionalinis uždarų patalpų šalies rekordas bei geriausias rezultatas pasaulyje. Ji nuo antros vietos atsiplėšė apie puse metro: sidabro laimėtoja rusė Irina Gumenyuk nušoko 14.30 m.


Na o didžiausia sencija vyko žurnalistams surengtame 800 m bėgime, kuriam triumfavo Ieva Staponkutė, sporto žurnalistė iš Lietuvos. Jame ji pasiekė asmeninį rekordą, nuotolį įveikė per 2:56.37 sek.


Ją vienas iš varžybų organizatorius Omega apdovanojo prizu - įteikė stilingą piniginę. Vyrų bėgimą laimėjęs rusas Maxim Karamasvev (1:58.53) buvo apdovanotas planšetinio kompiuterio Ipad dėklu.















2013 m. kovo 2 d., šeštadienis

Vakarinė II-osios dienos sesija

Labai daug emocijų sukėlė moterų šuolių į tolį rungties finalas. Publika itin palaikė jame dalyvaujančią tautietę Erica Jarder, kuri visai netikėtai iškovojo bronzos medalį, nurungusi tokias žinomas šuolininkes kaip britę Sarah Proctor ar geriausią sezono rezultatą pasaulyje iki varžybų turėjusią Olga Kucharenko. Šių net nepamatysime ant apdovanojimų pakylos.

Švedė Erica Jarder
E. Jarder rezultatas 6.71 m, o laimėjusios Darya Klishinos - tai naujas geriausias pasaulyje pasiektas rezultatas (7.01 m). Šį rezultatą pasiekė pirmojo šuolio metu ir kituose bandymuose daug pastangų, matėsi, nebeįdėjo.

Vakarinėje sesijje taip pat startavo vyrai 60 m "semi-final" bėgime. Italas  Michael Tumi per daug nesistengdamas laimėjo pirmąjį užbėgimą su 6.58 sek. Antrąjame greičiausiai distanciją įveikė britas James Dasaolu su asmeniniu 6.52 sek. rekordu.

Tačiau finale greičiausias buvo prancūzas J. Viccaut pasiekęs asmeninį ir pasaulyje geriausią 6.48 sek. rezultatą. Distanciją antro atbėgusio brito James Dasaolu laikas toks pat, o bronzą paėmusio italo Michael Tumi - 6.52 sek.

Vyrų 60 m apdovanojimas


Vyrų aukščio sektoriuje taip pat vyksta kova - finale 2.37 m bando įveikti du rusai - S. Menkov ir sezono geresnį rezultatą parodęs tautietis A. Dmitrik. Vis dėlto, laimi jaunesnysis 22-iejų S. Mudrov su pirmame bandyme įveiktu 2.35 m aukščiu.

Holly Bleasdale
Vyrų šuolių į aukštį rungties apdovanojimas
Įdomu tai, kad čempionato nugalėtojai dauguma jaunosios kartos atstovų. Į šią grupę galėtume priskirti ir jaunąją rusų šuolių į tolį laimėtoją Darya Klishina, karties rungties nugalėtoją britę 21-erių Holly Bleasdale (4.67 m) ar 60 metrų barjerinio bėgimą išlošusį Sergey Shubenkov (7.49) - jam taip pat tėra 22-ieji.

Na, o jauniausia dalyvė 17-metė Islandijos 800 m bėgikė Anita Hindriksdottir. Šios geriausias sezono rezultatas 2:03.27 - tokio šiemet nepasiekė nė viena lietuvė - nei N.Piliušina, nei E. Balčiūnaitė, kuri praeitame Europos uždarų patalpų čempionate Paryžiuje užėmė ketvirtąją vietą.






Alessia Trost, šio sezono lyderė aukščio sektoriuje (2.00 m) vos vos įveikė į 1.92 m iškeltą kartelę. O 1.94 m aukštis jai nepakluso, tačiau kvalifikacijoje įveikto aukčio pakako patekimui į finalą.

Jos šuolio video: http://www.youtube.com/watch?v=3PXQTcGr4vw

Vyksta ir 60 m paruošiamieji bėgimai. Pirmąjį laimėjo vokietė Venera Sailer pasiekus Europos geriausią sezono rezultatą 7.12 sek. Tokį pat rezultatą pademonstravo trečiojo užbėgimo nugalėtoja bulgarė Tezdzhan Naimova bei ukrainietė Mariya Reymyen. Europos čempionė Helsinkyje Ivet Lalova bendroje įskaitoje šešta su 7.16 sek. Pirmojo užbėgimo video.





D. Aučynai nelabai gerai klostosi ir tolio varžybos šiandien. Jis su 7.38 m yra aštuntoje vietoje ir tai finalo jam negerantuoja. Lieka paskutinis šuolis. Pimas B kvalifikacijoje vokietis Christian Reif, pagerinęs savo asmeninį rekordą (8.15 m ).


Po trečio neužskaityto bandymo jis smunka į 11-tą vietą, o galutinėje įskaitoje lieka 23-ias. Kolega T. Vitonis šiek tiek aukščiau (18-tas). Sėkmė jiems šiandien nenusišypsojo, todėl abu baigia savo pasirodymuą šiame čempionate.
Tomas Vitonis savo kvalifikacijoje liko 8-tas su 7.56 m. Su tokiu rezultatu jam į finalą patekti nepavyks, nes šiuo metu B kvalifikacijai ruošiasi kiti 12 šuolininkų. Tomo komentaras.



Jo grupėje geriausiai pasirodė ir savo geriausią sezono rezultatą (8.22 m) pakartojo A. Menkov. Latvis Elvijs Misans taip pat pasirodė sėkmingai - jis pagerino savo sezono rezultatą ir su ketvirtu rezultatu grupėje (7.92 m) tikisi pakliūti į finalą. Dėl techninių kliūčių komentaras šiek tiek trumpesnis (anglų k.)


Šiuo metu tolio sektoriuje Darius. Laukiame gerų rezultatų!



II diena

T. Vitonis jau sektoriuje!

Lietuvis yra A kvalifikacinėje grupėje ir varžybas pradeda pirmas. Darius Aučyna lieka B kvalifikacijoje, kuri startuos 12.30 val.



Deja, pirmas jo bandymas nesėkmingas - šuolio jis nebaigė. Jam padėti į varžybas vakar atvyko ir jo treneris A. Gavėnas.

T. Vitonio grupėje šokinėja ir geriausią sezono rezultatą Europoje turintis rusas A. Menkov (8.22 m). Pirmu bandymu jis nuskriejo 7.72 m ir pokolkas užima trečiąją vietą.

2013 m. kovo 1 d., penktadienis

D. Dzindzaletaitė jau baigė pasirodymą Europos čempionate

Jame jai teko šoliuoti su tokiais vardais kaip Olga Salduha, Yamile Aldama, Simona La Mantia ir kt. Trečiu šiuoliu pasiektu 13.53 m rezultatu Dovilei atiteko 14-ta vieta.

"Šiandien Europoje esu 14-ta, rytoj busiu pirma. Nepergyvenu, nes šokinėjau su net mano mamos amžių turinčiomis dalyvėmis", - po rungties sakė D. Dzindzaletaitė.


Geriausias sezono rezultatas europoje priklauso ukrainietei O. Salduhai (14.61 m), ji ir šiandien pademonstravo geriausią rezultatą kvalifikacijoje (14,47 m).

Mūsų kaimynai latviai taip pat atvežė jauną 20-ties metų trišuolininkę Santa Matule, kurios geriausias karjeros rezultatas pasiektas 2012-ųjų vasarą Valmieroje 13.72 m. Jai šį kartą neitin pasisekė - antru bandymu  nušoko tik 13.33 m ir liko 17-ta.


Na o penkiakovėje pirmąją vietą su 4666 tšk. užėmė prancūzė Ida Antoinette NANA DJIMOU.



Bronzos medalį Helsinkyje vykusiame Europos čempionate laimėjusi latvė Laura Ikauniece liko tik 10-ta. Jai šios varžybos buvo tarsi eksperimentas, nes dalyvavo tik ką išlipus iš ligos patalo. Sinusitas bei temperatūra neleido deramai pasiruošti tokio lygio varžyboms. Pasak jos, dauguma latvių dalyvauja po ką tik prasirgto gripo.



Rytoj į tolininkų gretas šalia lietuvių Dariaus Aučynos ir Tomo Vitonio stos ir buvęs L. Ikaunieces širdies draugas latvis Elvijs Misans. Jis šį sezoną nušoko 7.72 m, varžybų sąraše yra vos aukšiau už D. Aučyną.

Vyrų prestižiniame 60 metrų bėgime geriausią laiką pademonstravo prancūzas Jimmy Vicaut (6.55 sek.). Deja, Europos rekordininkas britas Dwain Chambers (ER = 6.42 sek.) į antrą etapą net nepateko. Su 6.78 sek. jis liko tik 17-tas. Jo apmaudas matėsi ir po varžybų, kuomet praeidamas medijos juostą jis šaukiamas visiškai neatsiliepė ir sėkmingai visus norinčius pakalbinti tiesiog ignoravo. Šiokia tokia priešprieša pačio komentarui jo biografinėje knygoje "Race Against Me", kur sportininkas sakąs, jog su žiniasklaidai yra itin malonus. Dar tuo įsitikinsime, nes veiksmai, kol kas, kalba ką kitą.

Nuotraukos A. Pliadžio!




D. Aučynos šuoliai nebuvo itin tolimi

Geriausias šiandien mūsų sportininko šuolis tik 15.27 m. Tai buvo 21-as rezultatas tarp trišuolininkų. Tačiau ryt jau nauja diena ir kitas startas. Tikėkimes Dariui ryt tolio sektoriuje seksis geriau. O štai geriausio jo šuolio video.


Po jo šuolių nukeliavome į Media zoną, kur gavę informaciją bei nuotraukas, uoliai dirba lietuvių žurnalistai.

Video šiuo link'u: http://www.youtube.com/watch?v=EoDuzTzMDK4&feature=youtu.be

I diena

Oficialiai I -oji čempionato diena

Ką tik pasibaigė moterų šuolio į tolį kvalifikacija.


Rusų numylėtinė Darya Klishina atrodė itin gerai - net ir nemynus lentelės jos rezultatas 6.62 m, kuris ir yra geriausias dienos pasiekimas. Jai iš paskos britė Sarah Proctor su 6.61 m rezultatu. 2012- ųjų pasaulio čempionate Stambule ji buvo trečia su 6.89 m, todėl finale kova tikrai įvyks. Švedė Erica Jarder su dideliu publikos palaikymu pasiekė tokį pat rezultatą - tai jos asmeninis pasiekimas ir su juo ji lieka trečia. 

Geriausia kaimynų latvių tolininkė olimpietė Lauma Griva nušoko tik 6.26m, tai 15 cm nuo jos geriausio šio sezono rezultato (geriausias karjeros 6.86 m). Po rungties ji buvo itin nepatenkinta savo pasirodymu Europos čempionate. Video komentaras (anglų k.).



Jos jaunesnė sesuo Mara Griva taip pat tolininkė, kuri šiuo metu treniruojasi Nebraskos universitete kartu su širdies draugu Janiu Leičiu. Šis taip pat yra garsus Latvijos legvaatletis, atstovavęs šaliai Londono olimpinėse žaidynėse 400 m bėgime. 

Vyko ir vyrų 60 metrų barjerinio bėgimo kvalifikacija. Jame geriausiai sekėsi rusui Sergey Shubenkov - jis distanciją įveikė per 7.52 sek. Tai netoli jo asmeninio bei geriausio sezono rezultato Europoje 7.50 sek.

Šiuo metu trišuolio varžybas pradeda mūsų trišuolininkas Darius Aučyna.

2013 m. vasario 28 d., ketvirtadienis

Mūsų rutulininkui R. Martišauskui pirmas blynas šiek tiek prisvilo



Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionate Geteborge (Švedija) pirmasis iš Lietuvių ketvirtadienį startavo rutulio stūmikas Rimantas Martišauskas. Kvalifikacijoje rutulį nustūmęs 17.36 m, jis į finalines varžybas nepateko.


Varžybos vyko prekybos centro arenoje, kuri ir blaškė sportininko dėmesį. 



“Pasirodė viskas labai sugrūstai. Žmonės sėdi aplink, todėl jaučiausi labai suspaustas tarp dalyvių ir žiūrovų, tai tikrai nepadėjo psichologiškai”, - teigė į finalą nepatekęs sportininkas.





Sportininką padrąsinti susirinko ir visa lietuvių komanda: ryt dalyvausiantys trišuolio rungtyje Dovilė Dzindzalietaitė ir Darius Aučyna bei poryt į tolį šoksiantis Tomas Vitonis. Anot D. Aučynos, kartu jie tapo tarsi viena šeima: "Visi kartu laiką leidžiame viename kambaryje, galėjo vieną mums jį ir skirti..."(juokiasi, - red.past.). 


Varžybų stebėti susirinko ne tik lietuviai, bet ir kitų šalių sportininkai. Tarp žiūrovų buvo galima išvysti rusų jaunąją tolininkę Darya Klishina, geriausią sezono rezultatą į aukštį parodžiusę 19-metę italę Alessia Trost bei švedų tolininką Michael Torneus, neseniai pagerinusį šalies uždarų patalpų rekordą su 8,20 m rezultatu. Šis nebuvo nusiteikęs draugiškam bendravimui su čempionato sirgaliais. 


Šalia sportininkų buvo galima išvysti ir buvusių lengvosios atletikos žvaigždžių. Prie rutulio sektoriaus lūkuriavo žinomas trišuolininkas, Atėnų olimpiadoje aukso medalį laimėjęs švedas Christian Olsson. 33-iejų metų buvęs lengvaatletis savo kolekcijoje taip pat turi tris aukso medalius iškovotus pasaulio bei du europos čempionatuose. Geriausias jo sportinės karjeros rezultatas 17,83 metrai.






Ryt laukia nauja diena ir dar dviejų lietuvių startai - Dovilei ir Dariui linkime sėkmės!

2013 m. vasario 27 d., trečiadienis

Startuojam!


Rytoj jau startuoja 2013-ųjų Europos lengvosios atletikos čempionatas!! Ir jis vyksta pagrindiniame Švedijos jūrų uosto mieste Geteborge. Tai yra antras paga dydį miestas šalyje, kuriame gyvena virš 500 tūkst. žmonių. Geteborgas jau turėjo galimybę surengti vasaros Europos lengvosios atletikos čempionatą (2006) didžiausiame Skandinavijoje Nya Ullevi stadione, ir tai, be abejo, padėjo ruošiantis ir šių metų žiemos čempionatui.


 2011-ais jis vyko Paryžiuje, kuriame Austra Skujytė iškovojo bronzos medalį penkiakovėje, Eglė Balčiūnaitė pastaruoju metu finaliniuose protokoluose iš šeštos vietos pakilo į ketvirtąją (dėl dopingo vartojimo diskvalifikuotos dvi rusės), o Povilas Mykolaitis buvo penktas.

Šiais metais praktiškai visi Paryžiuje startavę sportininkai Geteborgo čempionatą praleidžia. Kol šie ilsisi ir atgavinėja jėgas po įtemptų praeitų olimpinių metų, jaunimas ruošiasi bei džiūgauja sulaukę galimybės startuoti tarp stipriausiųjų Europoje.

Start list'uose užregistruoti keturi lietuviai ir visi techninių rungčių atstovai: šuolininkai Dovilė Dzindzalietaitė, Tomas Vitonis, Darius Aučyna bei rutulininkas Rimantas Martišauskas. Aukščiausiai tarp visų T.Vitonis - jis šiuo metu aštuntoje vietoje tarp toliausiai į tolį šį sezoną nušokusių sportininkų (8,03 m).Visiems, išskyrus D. Aučyną (jam trečiasis), tai bus pirmas startas Europos suaugusiųjų lygio čempionate.


Pirmasis pasirodymą pradės klaipėdietis, šiuo metu Anglijoje studijuojantis R. Martišauskas. Rungtis prasidės vasario 28 d., pirmosios varžybų dienos išvakarėse.  Rutulininkai varžysis kitaip nei visuomet - šalia maniežo varžyboms parengta speciali uždara ervė (vadinama "Market Square"), kurioje ir vyks rutulio rungties kvalifikacija. Toje pačioje arenoje sportininkai apšilinės, vyks apdovanojimų ceremonijos, įvairūs koncertai bei kitos iniciatyvos žiūrovams bei dalyvajantiems atletams.












Sekite blog'ą bei laukite šviežių naujienų tiesiai iš Geteborgo!